Gelişmiş Arama

BAŞKANLAR STK´LAR İLE BİR ARAYA GELDİLER

18122018231811434.jpg
BAŞKANLAR STKLAR İLE BİR ARAYA GELDİLER
 
Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile birlikte akşam yemeğinde bir araya geldiler.
 
Karamürsel Öğretmenevi’nde düzenlenen ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıya Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ve AK Parti İl ve İlçe Teşkilat üyeleri eşlik etti. Akşam yemeğinde açılış ve selamlama konuşmalarını yapan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım; düzenlenen her seçimin demokrasinin gelişmesine bir katkı sunduğunu belirterek, 2019 seçimlerinin de yeni bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Türkiye’de yerel yönetimlerin yönetim anlayışının çok geliştiğini söyleyen Yıldırım, “Artık popülist söylemlerle insanların huzuruna çıkamazlar, ciddi bir politika, realist bir çizgi ve proje sunmak zorundalar. Bizler geçmişte hizmet eden insanlar olarak, vatandaşların neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi. Başkan Yıldırım konuşmalarının ardından, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Karamürsel’de ki STK’lara günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Geçmişte üniversite hocalığının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik yaptığını hatırlatan Büyükakın, Türkiye’de belediyecilikle ilgili 2004 yılından itibaren inanılmaz işler yapıldığını söyledi. “Bundan sonra gönül belediyeciliği yapacağız, tevazu göstereceğiz diyoruz ama ben belediyeciliği biliyorum” diyen Büyükakın, bugüne kadar yapılan her projeden haberdar olduğunu, bundan sonra yapılacak projelerden de haberi olduğunu belirterek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başladığı pilot belediye uygulamalarının bir model olarak 35 kente yayıldığını anlattı.
Akıllı belediyecilik uygulamalarıyla belediyecilik hizmetlerinin ucuz, kaliteli ve yüksek hızda yapma imkanı olduğunu da anlatan Büyükakın, “Teknolojinin bu anlamda sınırı yok. Akıllı uygulamalarla pek çok iş yapılabilir. Model olacak işler yapabiliriz, çocuklarımıza kodlama eğitimleri vereceğiz. Böylece çocuklarımız geleceği yakalama konusunda gerekli donanıma sahip olacak”. Dedi.
 
 

İlgili Görüntüler

Sosyal Paylaşım

Facebook! da Paylaş Twitter! da Paylaş