Gelişmiş Arama

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ KARAMÜRSEL’E YAKIŞIR VE KARAMÜRSEL’DE KALACAKTIR

22.02.2018
222201817284739.jpg

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ KARAMÜRSEL’E YAKIŞIR VE KARAMÜRSEL’DE KALACAKTIR

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Denizcilik Fakültesine kazandırılan Simülatör Merkezi ve Kantin açılışı Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın katılımları ile gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde ilk olarak Denizcilik Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Özcan Gündoğdu Teşekkür konuşması yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sadettin Hülagü yaptığı konuşmada; Karamürsel Denizcilik Fakültemize kazandırdığımız Simülatör Merkezimizden dolayı sevinçliyiz. Hazır Karamürsel Denizcilik Fakültesinde bir araya gelmişken bir konuyu da açıklıya kavuşturmak isterim. Benim de kulağıma gelen Karamürsel Denizcilik Fakültesinin Karamürsel’den gideceğine yönelik dedikodular dolaşmakta. Şunun bilinmesini isterim ki; Denizcilik Fakültesi Osmanlının İlk Tersanesinin kurulduğu Yere yakışır, Dolayısı ile de Kocaeli’nde en yakışacağı yerdedir ve burada kalacaktır. Dedi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail yıldırım ise yaptığı konuşmada;

‘’ Öncelikle Karamürsel Denizcilik Fakültemize kazandırılan Simülatör Merkezimiz hayırlı olsun. Fakültemizde görev yapan akademik kadromuza, hocalarımıza ve öğrencilerimize başarılar dilerim. Bildiğiniz gibi Karamürsel Denizcilik Fakültemiz ile ilgili bazı dedikodular dolaşmaktaydı. Birileri bulanık suda Balık avlamak, dedikodu siyaseti yaparak İnsanların akıllarını karıştırmak istiyorlar. Bu insanlar için hiçbir değerin hükmü yok. Kirli siyasetleri için kullanmayacakları bir değer de yok. Bizler Karamürsellilik Kültürü oluşturmak, insanların mutlu bir biçimde yaşadığı, Huzurun Başkenti Karamürsel’i meydana getirmek için var gücümüzle çalıştıkça, Birileri nasıl olurda huzursuzluk çıkarırız, Nasıl olurda toplum içerisine fitne sokarız diye uğraşmakta.

Aylardır alttan alta Denizcilik Fakültesi Karamürsel’den gidiyor, yetkililer uyuyor propagandası yapanlara Sayın Rektörümüz gerekli cevabı vermiş oldu. Ben Sayın Rektörümüze bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler Karamürsel ve Karamürselliler için Haftanın yedi günü 24 saat çalışıyoruz. Bu Dedikodulara ve dedikoduculara ayıracak vaktimiz yok. İlçemizin faydasına olacak her işi yakinen takip ediyoruz. Eğer bu söylemleri kendilerini kaale alıp cevap vermemiz için yapıyorlarsa bilsinler ki, boşa harcayacak ne vaktimiz ne de sözümüz var. Biz hesabı ancak ve ancak Karamürsel halkına veririz.

Son olarak bu dedikoduları yapanlardan beklentimiz; eğer biraz onurları var ise; Karamürsel Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalıştıkları, Yetkilileri yalan yanlış bilgilerle itham ettikleri için özür dilemeleridir.’’ dedi.

 

İlgili Görüntüler

Sosyal Paylaşım

Facebook! da Paylaş Twitter! da Paylaş