Gelişmiş Arama

KADIN VE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

512201821347815.jpg
KADIN VE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesi ortaklığıyla ilçede bulunan 4 katlı eski belediye binasına kazandırılan Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi’nin açılış programı gerçekleştirildi.
 
Bin 500 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olan merkez, Kocaeli Anne Şehir Projesi kadınların hizmetine kazandırıldı. Duygusal anların yaşandığı açılış töreninde konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her dönemin bir başlangıcı bir de sonu vardır. Benim Karamürsel’de gözüm arkamda değil. Ayrılsak ta beraberiz” ifadelerine yer verdi.
 
KARAMÜRSEL PROTOKOLÜ AÇILIŞTAYDI
 
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kocaeli genelinde 70 bin üzerinde kadına hizmet veren Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kocaeli Anne Şehir Projesi kapsamında Karamürsel’e Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi açtı. Merkezin açılış törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra; Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, büyükşehir yetkileri, Belediye Meclis üyeleri, STK’lar Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
 
BU MİLLETİN KALBİNDE YER EDİNDİNİZ
 
Açılış töreninde konuşan Karamürsel İlçe Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “15 senenin ne kadar çabuk geçtiği ile ilgili Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile aramızda bir diyalog geçti. Bu aziz milletin hizmetkarı olmaktan gurur duyuyorum. Bugün açacağımız tesis Kocaeli Anne Şehir Projesi ile kadınımızı hak ettiği yere taşıyan bir tesistir. Bu tesisleri yaşatacak olan sizlersiniz. İbrahim Başkanımıza bu güzel eseri ilçemize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizin Kocaeli’ye kazandırdığınız eserleri herkes biliyor. Sizler bu milletin kalbine yer edindiniz. Dualar sizinle” şeklinde konuştu.
 
AYRILSAKTA BERABERİZ
 
Açılış töreninde “İsmail Başkan beni sizinle vedalaştırdı gibi ama ayrılsak ta beraberiz” diyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Allah hepimizin yolunuz açık etsin. Her dönemin bir başlangıcı bir de sonu vardır. Benim Karamürsel’de gözüm arkamda değil. İsmail Başkan inşallah görevine devam ediyor. Çok güzel hizmetleri inşallah burada devam ettirecektir. Hizmetlerde aksama olmayacağının inancındayım. Açtığımız bu hizmet binası tüm hanım kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.
 
4 KAT HİZMET
 
4 katlı binadan oluşan Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi bin 500 metrekare kullanım alanına sahip. Eğitim merkezi içerisinde fitness ve pilates yapılan 2 adet salon bulunuyor. Ayrıca merkezde çocuk oyun odası, 50 kişilik eğitim salonu, danışman odası, toplantı odası, kütüphane diyetisyen ve fizyoterapist odası, soyunma odaları, sauna, mescit ve kafeterya bulunuyor.
 
 

İlgili Görüntüler

Sosyal Paylaşım

Facebook! da Paylaş Twitter! da Paylaş