Gelişmiş Arama

TEFERİÇ BOŞNAK ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

268201816194319.jpg
TEFERİÇ BOŞNAK ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
 
Karamürsel Belediyesi, Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyonu ve Karamürsel Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından gerçekleştirilen Teferiç Pitta Şenliği, Sünni Baba piknik alanında yapıldı.
 
Karamürsel Sünni Baba piknik alanında düzenlenen Pita Şenliklerine, Kocaeli AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, MHP İlçe Başkanı Çetin Öksüz, Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyon Başkanı, Karamürsel Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz, Karamürsel’de ve köylerinde ikamet eden Boşnaklar ile çevre il ve ilçelerden gelen Boşnak halkı katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Teferiç Pitta Şenliği Karamürsel Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz’ın açılış ve selamlama konuşmalarının ardından, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.
Şenlikte tepsilerle Pitta olarak adlandırılan Boşnak börekleri pişirilerek şenliğe katılan vatandaşlara dağıtıldı. Şenliğe katılanlar piknik yapıp güzel bir gün geçirme imkanı bulurken, canlı müzik eşliğinde eğlenen gençler ise çeşitli oyunlarla Boşnak Halayı çekerek gönüllerince eğlendi. Şenlik yapılan hediye çekilişlerinin ardından sona erdi.
 
 

İlgili Görüntüler

Sosyal Paylaşım

Facebook! da Paylaş Twitter! da Paylaş