HABERLER

ANASAYFA   >    HABERLER   >    BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 84.YILINDA TÖREN İLE ANILDI

BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 84.YILINDA TÖREN İLE ANILDI Güncelleme: 10 Kasım 2022 , Perşembe

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 84. Ölüm yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel’de de düzenlenen törenlerle anıldı.
Karamürsel’de düzenlenen tören ilk olarak, Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ilçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Cumhuriyet Savcısı Cihat Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Demir, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk anıtına çelenkleri sundu. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi ve ilk tören sona erdi.
Karamürsel Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmi törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Cumhuriyet Savcısı Cihat Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Demir, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK’lar, Öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.
Çelenklerin sunulmasını ardından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü münasebeti ile alakalı Karamürsel Kültür Merkezinde, Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği Programa geçildi. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak öğrenciler tarafından yapılan oratoryo gösterisi sergilendi. Düzenlenen yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüller verildi ve program son buldu.

İLGİLİ FOTOĞRAFLAR