url: enerji-tasarrufu-tedbirleri--2020-01-16.html

ENERJİ TASARRUFU TEDBİRLERİ

Güncelleme: 16.01.2020

Karamürsel Belediyesi tasarruf tedbirleri kapsamında uygulamaya koyduğu Akıllı Belediye Sistemiyle ( ABS ) , Enerji Tasarrufu Haftasına yakışan bir projeyi daha tamamladı. Belediyede fazla enerji tüketimine yol açan tüm aydınlatma armatürlerini % 44 - 600 arasında tasarruf yapacak şekilde değiştirdi. Enerji takibi sistemi devreye alındı. Söz konusu sistemle anlık olarak enerji sarfiyatı ve kompanzasyon sistemlerinin takibi yapılıyor.

Karamürsel Belediyesi sahip olduğu kamu kaynaklarını daha etkin kullanabilmek amacıyla uyguladığı tasarruf tedbirleri kapsamında belediye binası katları, ortak alanlar, birim ofisleri ve Katlı Otopark armatürlerini yeniledi. Belediye Çevre dekoratif sokak aydınlatma armatürlerinin iç revizyonları yapıldı. Bu sayede enerji ve bakım giderlerinden yüzde 44 oranında tasarruf sağladı.

Tasarruflar Devam Edecek

Belediye aydınlatmasında kullanılan 882 adet floresan lamba ve kompact floresan lambalar, LED aydınlatma armatürleri ile değiştirilerek hem enerji tasarrufu hem de hizmet için gelen vatandaşlara ve çalışan personele daha konforlu bir ortam sağladı. Belediye kullanım dışı kalan aydınlatma armatürlerini farklı alanlarda kullanabilmek üzere çalışmalarına devam ediyor.

Isıtma ve soğutma sistemlerinin de Akıllı Belediye Sistemine ( ABS ) entegrasyonuyla tasarrufa gidecek olan Karamürsel Belediyesi, bu sistemlerin daha ekonomik çalışmasını sağlayacak. Çevrenin korunması konusunda attığı enerji tasarrufu adımlarıyla şimdilik yılda 32 ton CO2 Emisyonu azaltılmış olacak.

 

İlgili Görüntüler

Güncelleme: