url: odullu-fotograf-yarismasi.html

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Güncelleme: 16.03.2016

Karamürsel Belediyesi’nin tarihi, kültürel ve turistik değerlerini geniş kitlelere ulaştırmak, ilçenin tüm güzelliklerini sanatsal bir bakış açısı oluşturarak Üniversite öğrencileri tarafından görüntülenmesini sağlamak amacıyla Ödüllü Fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

Karamürsel Belediyesi ile Karamürsel Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasına her katılımcı en fazla 10 fotoğrafla katılabilecek.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL

 

Sadece Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerinin katılabileceği yarışmada birinciye İphone 6 s cep telefonu, ikinciye fotoğraf makinesi, üçüncüye tablet verilecek.

Yarışma 13 Mayıs 2016 mesai bitimi saat 17.30’da son bulacak.

 

 

 JÜRİ KURULU

 

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yard.Doç.Dr. Kerim Karagöz, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi M.Çağatay Göktan, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi İ.Tahir Erdal, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Keskin, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Elemanı Ali Fuat Altın

 

Başvurmak isteyenler  www.karamursel.bel.tr adresini ziyaret ederek yarışma şartnamesini okuyabilir ve başvuru formunu indirebilir.

 

 


YARIŞMA ve KATILIM KOŞULLARI

 

TEKNİK: Renkli Sayısal

1 -Yarışma, Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerine açıktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu ve fotoğrafların Karamürsel ilçe sınırları içerisinde çekmiş olduklarını beyan ve taahhüt etmiş sayılır.Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilebilir.


Yarışma renkli sayısal dalda düzenlenmektedir.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri kadrajda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte gönderilecek CD kayıtlarında fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük baskıya (uzun kenar en az 45 cm olarak sergilenecektir) uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte (300dpi gibi) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde kısa kenarı en az 2300 pixel olarak JPEG formatında gönderilmelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir. Yarışma sayısal ortamdadır. Baskılar kabul edilmeyecektir.
Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.
Her katılımcı en fazla 10 adet eserle yarışmaya katılabilir.
CD’ye kayıt edilen her fotoğrafın adlandırılmasında sırasıyla; 5 rakamdan oluşan rumuz (tüm fotoğrafların başında aynı rumuz kullanılacaktır), sıra numarası ve varsa eser adı mutlaka bulunmalıdır (Örnek: 12345 – 1 - eser adı)
Başvuru formuyla gönderilecek CD’nin üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.
Birden fazla fotoğraf ile katılım durumunda tüm fotoğraflar aynı CD içerisine jpeg olarak kayıt edilmelidir. Fotoğraf ismi CD’ye kaydedilirken formda bulunan şekilde sırasıyla rumuz-sıra no-eser adı şeklinde yazılmalıdır. Başvuru formunun ayrıca CD’ye kaydedilmesi gerekmemektedir.
Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.
Eserlerin kaydedildiği CD ve başvuru formu beraber zarflanarak son katılım tarihi olan gün, mesai saati sonuna kadar teslimat yerine ulaşacak şekilde gönderilmelidir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

2 - ESERLERİN GÖNDERİLMESİ VE İADESİ
Katılım formu noksansız doldurulacaktır. CD kayıtlarındaki görüntülerin adlandırılmaları katılım formu ile aynı olmalıdır. Kayıtlı CD ve katılım formu gönderim sırasında hasar görmeyecek şekilde paketlenip, ilgili adrese posta yolu ile gönderilmelidir. CD ler iade edilmeyecektir.

 


3 - KULLANIM HAKLARI
Katılımcı, yarışmaya katılan, dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının Karamürsel Belediyesi yayınlarında kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Karamürsel Belediyesi izin / muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanım hakları Karamürsel Belediyesi ve eser sahibine ait olacaktır.

4 - YARIŞMA TAKVİMİ
Son Katılım Tarihi: 13 Mayıs 2016

Jüri Toplantısı: 17 Mayıs 2016

Sonuç Bildirimi: 19 Mayıs 2016

Ödül Töreni ve Sergi: Jüri toplantısından sonra açıklanacaktır.


5 - SEÇİCİ KURUL

 

İsmail YILDIRIM Karamürsel Belediye Başkanı

 

1- İ. Tahir Erdal               (KOÜ. GSF.Grafik Böl. Öğr.Gör.)

2- M. Çağatay GÖKTAN (KOÜ. GSF.Fotoğraf Böl. Öğr.Gör.)

3- Kerim KARAGÖZ       (KOÜ. İF. Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü)

4- İsmail KESKİN           (KOÜ. İF. Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü)

5- Ali Fuat ALTIN           (KOÜ. GSF.Fotoğraf Böl. Öğr.Elemanı)

 


6 – ÖDÜLLER

 

1.lik ödülü + katılım belgesi: İphone 6s Cep Telefonu

2.lik ödülü + katılım belgesi: Fotoğraf Makinesi

3.lük ödülü + katılım belgesi: Tablet

 

Sergilenmeye hak kazanan 25 fotoğraf sahiplerine katılım belgesi verilecektir.

 

7- ESERLERİN GÖNDERİM ADRESİ

 

Tel: Karamürsel Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

2624521025

 

 

8–PROJE KOORDİNATÖRLERİ

 

Bülent BİLGİÇ - 5393932909

 


9 - Yarışmamıza katılan herkes bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.

 

İlgili Dosyalar

Güncelleme: