url: okullar-tatil.html

OKULLAR TATİL

Güncelleme: 06.01.2015

Yoğun kar yağışı etkisi altına girmesi beklenene Kocaeli genelinde üniversite dahil tüm okullar 2 gün süre ile kar tatili yapacak.
Kenti etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışı nedeni ile Kocaeli genelindeki tüm okullar tatil edildi. Kocaeli Valiliği ilk ve orta öğretim eğitimi veren okulların tatil edildiğini duyururken Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ise tüm kampüslerde 2 gün süreyle kar tatili yapılacağını duyurdu.
Valilik tarafından yapılan resmi açıklamada, “Meteoroloji yetkililerince; ilimizde sabah saatlerinden itibaren başlayacak kar yağışının ilerleyen saatlerde yoğun ve etkisini arttırarak devam edeceği tahmin edilmektedir. Yoğun kar yağışı ile birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 06.01.2015 Salı ve 07.01.2015 çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” denildi.

 

 

Güncelleme: